HOME ABOUT GUIDE REGISTER RESULT
 

 

NOC Athlete Division Score Standing
Game#5061 AthNo:1538
OU YANG XIAOFEI
Shanghai Xuan Feng Taekwondo

Poom/Dan - Female - Under 30
WorldClass-Final

6.850
Division:8th
DETAIL

Game#5062 AthNo:1254
DANIELLE ONG WEE EE
MLK Poomsae Academy

Poom/Dan - Female - Under 30
WorldClass-Final

7.033
Division:5th
DETAIL

Game#5063 AthNo:1253
MANEERAT WISUTSAMUT
HEROES TAEKWONDO

Poom/Dan - Female - Under 30
WorldClass-Final

7.150
Division:2nd
DETAIL

Game#5064 AthNo:1208
MONICA ESTEFANIA GARZA URRUTIA
NUEVO LEON

Poom/Dan - Female - Under 30
WorldClass-Final

6.984
Division:6th
DETAIL

Game#5065 AthNo:1325
Katia Santiago
KiDO POOMSAE TEAM

Poom/Dan - Female - Under 30
WorldClass-Final

7.134
Division:3rd
DETAIL

Game#5066 AthNo:1175
Chu Wing Yan Charlene
Potential Taekwondo HK Association

Poom/Dan - Female - Under 30
WorldClass-Final

7.117
Division:4th
DETAIL

Game#5067 AthNo:1262
Yuiko Niwa
Dream Taekwondo School

Poom/Dan - Female - Under 30
WorldClass-Final

6.950
Division:7th
DETAIL

Game#5068 AthNo:1628
Miu Tanaka
UchimuraDojo

Poom/Dan - Female - Under 30
WorldClass-Final

7.200
Division:1st
DETAIL

Game#5069 AthNo:1723
ESAU CANALES
HWARANG EL SALVADOR

Poom/Dan - Male - Under 40
WorldClass-Final

6.284
Division:8th
DETAIL

Game#5070 AthNo:1279
ZiChuan Lim
Chung Do Taekwondo

Poom/Dan - Male - Under 40
WorldClass-Final

6.350
Division:7th
DETAIL

Game#5071 AthNo:1496
Wang ErLei
Shanghai ZhiChen Taekwondo

Poom/Dan - Male - Under 40
WorldClass-Final

6.517
Division:6th
DETAIL

Game#5072 AthNo:2030
Shahbaz Ahmed
PNTP

Poom/Dan - Male - Under 40
WorldClass-Final

6.633
Division:4th
DETAIL

Game#5073 AthNo:1035
Gilbert Jamena
Mykicks Taekwondo Center

Poom/Dan - Male - Under 40
WorldClass-Final

6.800
Division:3rd
DETAIL

Game#5074 AthNo:1098
Jeppe Aukio
Taekwondo Vihti

Poom/Dan - Male - Under 40
WorldClass-Final

6.617
Division:5th
DETAIL

Game#5075 AthNo:1810
Daniel Danny Harsono
Taekwondo Center Institute (TCI)

Poom/Dan - Male - Under 40
WorldClass-Final

7.017
Division:1st
DETAIL

Game#5076 AthNo:1772
Yoon Seok Park
Hanmex Taekwondo

Poom/Dan - Male - Under 40
WorldClass-Final

7.017
Division:2nd
DETAIL

Game#5077 AthNo:1269
JENNIFFER BAEZ GARCIA
NUEVO LEON

Poom/Dan - Female - Under 40
WorldClass-Final & (Group A)

7.000
GroupA: 2nd
Division:3rd
DETAIL

Game#5078 AthNo:1415
Jasmine Lim Hui Ing
QinYi Taekwondo Academy

Poom/Dan - Female - Under 40
WorldClass-Final & (Group A)

5.500
GroupA: 3rd
Division:6th
DETAIL

Game#5079 AthNo:1462
Andrea Jones
Team New Zealand

Poom/Dan - Female - Under 40
WorldClass-Final & (Group A)

5.500
GroupA: 3rd
Division:7th
DETAIL

Game#5080 AthNo:1539
Zhao Hongyue
Shanghai Junhan Taekwondo

Poom/Dan - Female - Under 40
WorldClass-Final & (Group A)

7.050
GroupA: 1st
Division:2nd
DETAIL

Game#5081 AthNo:1809
LI XIN
Shanghai Junhan Taekwondo Club

Poom/Dan - Female - Under 40
WorldClass-Final & (Group B)

6.050
GroupB: 3rd
Division:5th
DETAIL

Game#5082 AthNo:1908
JUSTINA LEI
Macau Eastern Dragon Taekwondo Association

Poom/Dan - Female - Under 40
WorldClass-Final & (Group B)

6.617
GroupB: 2nd
Division:4th
DETAIL

Game#5083 AthNo:2016
Ana Espinosa Marquez
Hanmex Taekwondo

Poom/Dan - Female - Under 40
WorldClass-Final & (Group B)

7.300
GroupB: 1st
Division:1st
DETAIL

Game#5084 AthNo:1022
Alan McGowan
Panthers Taekwondo Ashbourne Ireland

Poom/Dan - Male - Under 50
WorldClass-Final

6.533
Division:8th
DETAIL

Game#5085 AthNo:1987
Juan Pedro Flores
Hanmex Taekwondo

Poom/Dan - Male - Under 50
WorldClass-Final

6.900
Division:4th
DETAIL

Game#5086 AthNo:1909
WONG WENG CHEONG
Macau Eastern Dragon Taekwondo Association

Poom/Dan - Male - Under 50
WorldClass-Final

6.850
Division:6th
DETAIL

Game#5087 AthNo:1911
CHAO IAT KEONG
Macau Eastern Dragon Taekwondo Association

Poom/Dan - Male - Under 50
WorldClass-Final

6.867
Division:5th
DETAIL

Game#5088 AthNo:1044
CHEUNG WAI KIN
H.K. Taekwondo Cosmopolitan Club

Poom/Dan - Male - Under 50
WorldClass-Final

6.751
Division:7th
DETAIL

Game#5089 AthNo:1216
Suttisri Maneerattanasopit
Taegeuk Taekwondo Thailand

Poom/Dan - Male - Under 50
WorldClass-Final

7.084
Division:2nd
DETAIL

Game#5090 AthNo:1749
MUGEON LEE
Shanghai Canaan taekwondo

Poom/Dan - Male - Under 50
WorldClass-Final

7.233
Division:1st
DETAIL

Game#5091 AthNo:1763
Partino Massimiliano
ASD Colosseum

Poom/Dan - Male - Under 50
WorldClass-Final

7.000
Division:3rd
DETAIL

Game#5092 AthNo:1021
Lisa McGowan
Panthers Taekwondo Ashbourne Ireland

Poom/Dan - Female - Under 50
WorldClass-Final & (Group A)

6.750
GroupA: 2nd
Division:2nd
DETAIL

Game#5093 AthNo:1263
Emi Nakayama
Dream Taekwondo School

Poom/Dan - Female - Under 50
WorldClass-Final & (Group A)

6.467
GroupA: 3rd
Division:3rd
DETAIL

Game#5094 AthNo:1292
Lene Marie Kjaer
Team Hwarang Herlev

Poom/Dan - Female - Under 50
WorldClass-Final & (Group A)

7.100
GroupA: 1st
Division:1st
DETAIL

Game#5095 AthNo:1656
HUANG AI MIN
International GreatView Taekwondo Federation

Poom/Dan - Female - Under 50
WorldClass-Final & (Group A)

5.517
GroupA: 3rd
Division:4th
DETAIL

Game#5096 AthNo:1097
LIN,CHIEN-CHANG
Zhen-gao TKD

Poom/Dan - Male - Under 60
WorldClass-Final & (Group A)

5.550
GroupA: 3rd
Division:6th
DETAIL

Game#5097 AthNo:1273
Garth COOLEY
USA

Poom/Dan - Male - Under 60
WorldClass-Final & (Group A)

6.934
GroupA: 2nd
Division:2nd
DETAIL

Game#5098 AthNo:1030
Peter Stewart
Lisburn Taekwondo Club

Poom/Dan - Male - Under 60
WorldClass-Final & (Group A)

6.167
GroupA: 3rd
Division:5th
DETAIL

Game#5099 AthNo:1058
Giovanni Sotgiu
ASD TKD FUTURA

Poom/Dan - Male - Under 60
WorldClass-Final & (Group A)

7.134
GroupA: 1st
Division:1st
DETAIL

Game#5100 AthNo:1083
Chan King Lin
Iron Andrew HK

Poom/Dan - Male - Under 60
WorldClass-Final & (Group B)

5.300
GroupB: 3rd
Division:7th
DETAIL

Game#5101 AthNo:1636
Yun-Cheng Liao
Chinese Taipei

Poom/Dan - Male - Under 60
WorldClass-Final & (Group B)

6.600
GroupB: 1st
Division:3rd
DETAIL

Game#5102 AthNo:1913
NIKOLA MARICIC
Macau Eastern Dragon Taekwondo Association

Poom/Dan - Male - Under 60
WorldClass-Final & (Group B)

6.534
GroupB: 2nd
Division:4th
DETAIL

Game#5103 AthNo:1082
Carmela Hartnett
Taekwondo Oh Do Kwan Australia

Poom/Dan - Female - Under 60
WorldClass-Final & (Group A)

6.984
GroupA: 1st
Division:1st
DETAIL

Game#5104 AthNo:1658
Thu Doolittle
Park's Martial Arts

Poom/Dan - Female - Under 60
WorldClass-Final & (Group A)

6.600
GroupA: 2nd
Division:2nd
DETAIL

Game#5105 AthNo:1187
James Park
Park's Martial Arts

Poom/Dan - Male - Under 65
WorldClass-Final & (Group A)

6.817
GroupA: 1st
Division:1st
DETAIL

Game#5106 AthNo:1657
Jae Yang
Park's Martial Arts

Poom/Dan - Male - Under 65
WorldClass-Final & (Group A)

5.817
GroupA: 2nd
Division:2nd
DETAIL

Game#5107 AthNo:1334
Christine Hislop
Arizona Pride Taekwondo

Poom/Dan - Female - Under 65
WorldClass-Final & (Group A)

6.350
GroupA: 1st
Division:1st
DETAIL

Game#5108 AthNo:1639
Shuang-Hsia Chen
Chinese Taipei

Poom/Dan - Male - Over 65
WorldClass-Final & (Group A)

7.034
GroupA: 1st
Division:1st
DETAIL

Game#5109 AthNo:1803
Peter Johnson
Stoke UTA TKD

Poom/Dan - Male - Over 65
WorldClass-Final & (Group A)

6.684
GroupA: 2nd
Division:2nd
DETAIL

Game#5110 AthNo:1031
Erica Linthorst
Team GMT

Poom/Dan - Female - Over 65
WorldClass-Final & (Group A)

6.933
GroupA: 2nd
Division:2nd
DETAIL

Game#5111 AthNo:1396
Eduarda Costa Ferraz
Grupo Sportivo de Carcavelos

Poom/Dan - Female - Over 65
WorldClass-Final & (Group A)

6.833
GroupA: 3rd
Division:4th
DETAIL

Game#5112 AthNo:1638
Jui-Hsiang Tseng
Chinese Taipei

Poom/Dan - Female - Over 65
WorldClass-Final & (Group A)

6.950
GroupA: 1st
Division:1st
DETAIL

Game#5113 AthNo:1660
Lis Borring
Bornholm Taekwondo Club

Poom/Dan - Female - Over 65
WorldClass-Final & (Group A)

6.916
GroupA: 3rd
Division:3rd
DETAIL

Game#6001 AthNo:1591
SERAIN FEDERICO
Scuola Taekwondo Genova Master Pietro Fugazza

FreeStyle - Male - Under 17
Freestyle

3.633
Division:10th
DETAIL

Game#6002 AthNo:1840
Supanut Ruangdam
PIYAWAT TAEKWONDO

FreeStyle - Male - Under 17
Freestyle

6.767
Division:2nd
DETAIL

Game#6003 AthNo:1843
Pattharakorn Yousiri
PIYAWAT TAEKWONDO

FreeStyle - Male - Under 17
Freestyle

4.466
Division:9th
DETAIL

Game#6004 AthNo:1864
LO LOK IN
Macau Eastern Dragon Taekwondo Association

FreeStyle - Male - Under 17
Freestyle

4.467
Division:8th
DETAIL

Game#6005 AthNo:1949
Vincent Chen
MCMA

FreeStyle - Male - Under 17
Freestyle

4.866
Division:7th
DETAIL

Game#6006 AthNo:2036
Ian Alec Mackissack Ortega
Hanmex Taekwondo

FreeStyle - Male - Under 17
Freestyle

3.334
Division:11th
DETAIL

Game#6007 AthNo:1010
ANDREA NORBIATO
Scuola Taekwondo Genova Master Pietro Fugazza

FreeStyle - Male - Under 17
Freestyle

5.967
Division:3rd
DETAIL

Game#6008 AthNo:1841
Peerapat Trakarnwichit
PIYAWAT TAEKWONDO

FreeStyle - Male - Under 17
Freestyle

6.800
Division:1st
DETAIL

Game#6009 AthNo:1842
Kamolthep Sonthinean
PIYAWAT TAEKWONDO

FreeStyle - Male - Under 17
Freestyle

5.366
Division:5th
DETAIL

Game#6010 AthNo:1252
TINPAT WISUTSAMUT
HEROES TAEKWONDO

FreeStyle - Male - Under 17
Freestyle

5.133
Division:6th
DETAIL

Game#6011 AthNo:1863
SHI HOI HO
Macau Eastern Dragon Taekwondo Association

FreeStyle - Male - Under 17
Freestyle

5.500
Division:4th
DETAIL

Game#6012 AthNo:1900
CHEN PEI YING
Macau Eastern Dragon Taekwondo Association

FreeStyle - Male - Over 17
Freestyle

6.600
Division:1st
DETAIL

Game#6013 AthNo:1901
NG CHON HANG
Macau Eastern Dragon Taekwondo Association

FreeStyle - Male - Over 17
Freestyle

5.000
Division:2nd
DETAIL

Game#6014 AthNo:2025
Ehsan Ashraf
PNTP

FreeStyle - Male - Over 17
Freestyle

2.533
Division:3rd
DETAIL

Game#6015 AthNo:2026
Usman Sial
PNTP

FreeStyle - Male - Over 17
Freestyle

2.367
Division:4th
DETAIL

Game#6016 AthNo:1018
CAROL MARISEL SANCHEZ ALVARADO
Academia Nacional taekwondo Mexico

FreeStyle - Female - Under 17
Freestyle


Withdrawl

Game#6017 AthNo:1029
Amy Stewart
Lisburn Taekwondo Club

FreeStyle - Female - Under 17
Freestyle

4.500
Division:4th
DETAIL

Game#6018 AthNo:1839
Nicha Thaosakun
PIYAWAT TAEKWONDO

FreeStyle - Female - Under 17
Freestyle

6.533
Division:1st
DETAIL

Game#6019 AthNo:1861
CHIANG CHEOK IENG
Macau Eastern Dragon Taekwondo Association

FreeStyle - Female - Under 17
Freestyle

5.400
Division:3rd
DETAIL

Game#6020 AthNo:1838
Senam Rakphu
PIYAWAT TAEKWONDO

FreeStyle - Female - Under 17
Freestyle

6.500
Division:2nd
DETAIL

   
 
TEAMS: 242, COUNTRIES: 56, ATHLETES: 917, REGISTRATION END


Copyright Poomsae.org @ 2021