HOME ABOUT GUIDE REGISTER RESULT
 

 

NOC Athlete Division Score Standing
Game#4283 AthNo:2034
Diego Marcelo Resendez Mejorado
Hanmex Taekwondo

Poom/Dan - Male - Junior
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
6.784
Division:6th
DETAIL

Game#4284 AthNo:1047
LEUNG HIU YEUNG
H.K. Taekwondo Cosmopolitan Club

Poom/Dan - Male - Junior
Semi-Final

6.234
Division:19th
DETAIL

Game#4285 AthNo:1881
WONG HOI MAN
Macau Eastern Dragon Taekwondo Association

Poom/Dan - Male - Junior
Semi-Final

6.350
Division:18th
DETAIL

Game#4286 AthNo:1880
WONG HOI KEI
Macau Eastern Dragon Taekwondo Association

Poom/Dan - Male - Junior
Semi-Final

6.100
Division:20th
DETAIL

Game#4287 AthNo:2033
Andre Millan Rivera
Hanmex Taekwondo

Poom/Dan - Male - Junior
Semi-Final

6.567
Division:13th
DETAIL

Game#4288 AthNo:1349
Wong Wai nip
Hong Kong Taekwondo Jung Do Kwan

Poom/Dan - Male - Junior
Semi-Final

6.700
Division:9th
DETAIL

Game#4289 AthNo:1707
Natharat Saratee
THE EMPEROR

Poom/Dan - Male - Junior
Semi-Final

6.567
Division:16th
DETAIL

Game#4290 AthNo:1467
Brandon del Valle
C.D. Yolanda Ubero

Poom/Dan - Male - Junior
Semi-Final

6.516
Division:17th
DETAIL

Game#4291 AthNo:1755
ROJAN ART DACQUIL
NUEVA VIZCAYA TAEKWONDO FINALS GYM

Poom/Dan - Male - Junior
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
6.900
Division:5th
DETAIL

Game#4292 AthNo:1894
Jose Patricio Abdo Chapa
Hanmex Taekwondo

Poom/Dan - Male - Junior
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
6.717
Division:7th
DETAIL

Game#4293 AthNo:1820
Eric Chua
Team Elite

Poom/Dan - Male - Junior
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
6.967
Division:4th
DETAIL

Game#4294 AthNo:1819
Evan Hwang
Team Elite

Poom/Dan - Male - Junior
Semi-Final

6.567
Division:14th
DETAIL

Game#4295 AthNo:1743
Humza Qazi
iTiger Taekwondo USA

Poom/Dan - Male - Junior
Semi-Final

6.617
Division:11th
DETAIL

Game#4296 AthNo:1075
TANG SHI XUAN
BTFC Taekwondo Club

Poom/Dan - Male - Junior
Semi-Final

6.583
Division:12th
DETAIL

Game#4297 AthNo:1046
IU KIN LUNG
H.K. Taekwondo Cosmopolitan Club

Poom/Dan - Male - Junior
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
6.717
Division:8th
DETAIL

Game#4298 AthNo:1196
Miguel Gra²ġa
Portugal Cultura e Recreio

Poom/Dan - Male - Junior
Semi-Final

6.567
Division:15th
DETAIL

Game#4299 AthNo:1306
Albert Jung
Team Kim Bohyeon

Poom/Dan - Male - Junior
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
6.984
Division:3rd
DETAIL

Game#4300 AthNo:1625
Lin Wai Wun
Potential Taekwondo HK Association

Poom/Dan - Male - Junior
Semi-Final

6.684
Division:10th
DETAIL

Game#4301 AthNo:1971
Nicholas Khaw
Global TKD Academy (SGP)

Poom/Dan - Male - Junior
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
7.317
Division:1st
DETAIL

Game#4302 AthNo:1391
Sunghyun Eric Gun
Team ATMA

Poom/Dan - Male - Junior
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
7.217
Division:2nd
DETAIL

Game#4303 AthNo:1836
Natcha Suphasit
PIYAWAT TAEKWONDO

Poom/Dan - Female - Junior
Semi-Final

6.567
Division:17th
DETAIL

Game#4304 AthNo:1534
Tsz Yan Yaka TSANG
Ching Ying Taekwondo Union

Poom/Dan - Female - Junior
Semi-Final

6.500
Division:18th
DETAIL

Game#4305 AthNo:1776
Eva Seigneurbieux
Team KimBoHyeon

Poom/Dan - Female - Junior
Semi-Final

6.450
Division:19th
DETAIL

Game#4306 AthNo:1808
Elizabeth Minji Kim
iTiger Taekwondo USA

Poom/Dan - Female - Junior
Semi-Final

6.700
Division:10th
DETAIL

Game#4307 AthNo:1535
Ka Yi CHAN
Ching Ying Taekwondo Union

Poom/Dan - Female - Junior
Semi-Final

6.600
Division:14th
DETAIL

Game#4308 AthNo:1204
DANNA PAOLA BARRAZA MALDONADO
NUEVO LEON

Poom/Dan - Female - Junior
Semi-Final

6.634
Division:12th
DETAIL

Game#4309 AthNo:1209
Constan²ġa Mendes
Portugal Cultura e Recreio

Poom/Dan - Female - Junior
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
6.967
Division:5th
DETAIL

Game#4310 AthNo:1205
ALEJANDRA GUERRERO GARCIA
NUEVO LEON

Poom/Dan - Female - Junior
Semi-Final

6.567
Division:16th
DETAIL

Game#4311 AthNo:1003
CHEN JUYUN
YC TAEKWONDO

Poom/Dan - Female - Junior
Semi-Final

6.600
Division:15th
DETAIL

Game#4312 AthNo:1219
Akari Shinano
LINX ACADEMY

Poom/Dan - Female - Junior
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
7.184
Division:3rd
DETAIL

Game#4313 AthNo:1626
Chan Wai Ying
Potential Taekwondo HK Association

Poom/Dan - Female - Junior
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
6.884
Division:7th
DETAIL

Game#4314 AthNo:1771
ANGELA KHANSA NATHANIA
SKB Indonesia

Poom/Dan - Female - Junior
Semi-Final

6.650
Division:11th
DETAIL

Game#4315 AthNo:1837
Thitaree Kaewolanwasu
PIYAWAT TAEKWONDO

Poom/Dan - Female - Junior
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
6.917
Division:6th
DETAIL

Game#4316 AthNo:1274
Megan Cho
iTiger Taekwondo USA

Poom/Dan - Female - Junior
Semi-Final

6.750
Division:9th
DETAIL

Game#4317 AthNo:1912
Julieta Hinojosa Gonzalez
Hanmex Taekwondo

Poom/Dan - Female - Junior
Semi-Final

6.633
Division:13th
DETAIL

Game#4318 AthNo:1206
REGINA BALDERAS MEJ×FA
NUEVO LEON

Poom/Dan - Female - Junior
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
6.833
Division:8th
DETAIL

Game#4319 AthNo:1172
Lee Tsz Ching
Potential Taekwondo HK Association

Poom/Dan - Female - Junior
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
6.984
Division:4th
DETAIL

Game#4320 AthNo:1801
Samantha Valdez
Team Kim BoHyeon

Poom/Dan - Female - Junior
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
7.284
Division:2nd
DETAIL

Game#4321 AthNo:1027
Kaitlyn Marie Reclusado
BAZTEKHAN USA

Poom/Dan - Female - Junior
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
7.350
Division:1st
DETAIL

Game#4322 AthNo:2039
ENRIQUE MORALES OLIVERA
TAEKWONDO PANAMERICANO CHARIOT

Colorbelt Grassroot - Male - Over 18
Elite

2.800
Division:4th
DETAIL

Game#4323 AthNo:1879
Travis Gunnar Castro
University of San Agustin(USA) Golden Eagle

Colorbelt Grassroot - Male - Over 18
Elite

5.467
Division:3rd
DETAIL

Game#4324 AthNo:1381
Huang Sam Shih-Yuan
TOU's Taekwondo School

Colorbelt Grassroot - Male - Over 18
Elite

5.634
Division:2nd
DETAIL

Game#4325 AthNo:1725
Muhammad Rizky Pratama
ISCI INDONESIA

Colorbelt Grassroot - Male - Over 18
Elite

5.834
Division:1st
DETAIL

Game#4326 AthNo:1565
Hasna Fauzia
ISCI INDONESIA

Colorbelt Grassroot - Female - Over 18
Elite

5.700
Division:5th
DETAIL

Game#4327 AthNo:1635
Luo Ya Wen
Guangzhou Modern College Taekwondo Team

Colorbelt Grassroot - Female - Over 18
Elite

6.234
Division:2nd
DETAIL

Game#4328 AthNo:1979
Galilea Alexandra Nicole Labrador
University of San Agustin(USA) Golden Eagle

Colorbelt Grassroot - Female - Over 18
Elite

6.133
Division:3rd
DETAIL

Game#4329 AthNo:1724
Rizkini Amalia
ISCI INDONESIA

Colorbelt Grassroot - Female - Over 18
Elite

6.534
Division:1st
DETAIL

Game#4330 AthNo:1805
Hu Ming Xin
Guangzhou Modern College Taekwondo Team

Colorbelt Grassroot - Female - Over 18
Elite

5.934
Division:4th
DETAIL

Game#4331 AthNo:1643
Jens Busch
Macau Eastern Dragon Taekwondo Association

Colorbelt Intermediate - Male - Over 18
Elite


Withdrawl

Game#4332 AthNo:1013
Neil Larrett
GroupEx TKD

Colorbelt Intermediate - Male - Over 18
Elite

4.833
Division:3rd
DETAIL

Game#4333 AthNo:1582
Faiq Husain Pratama
ISCI INDONESIA

Colorbelt Intermediate - Male - Over 18
Elite

6.267
Division:2nd
DETAIL

Game#4334 AthNo:1277
Atsushi Kagura
Dream Taekwondo School

Colorbelt Intermediate - Male - Over 18
Elite

6.400
Division:1st
DETAIL

Game#4335 AthNo:1446
TRISTEN LEIGH PEREZ
BRAVEHEARTS MARTIAL ARTS INSTITUTE

Colorbelt Intermediate - Female - Over 18
Elite

6.667
Division:1st
DETAIL

Game#4336 AthNo:1214
Wang Ying
Haerbin Hongyang Taekwondo

Colorbelt Intermediate - Female - Over 18
Elite

6.467
Division:2nd
DETAIL

Game#4337 AthNo:1361
Yasmeen Tareq Ali
Braveheart Sports

Colorbelt Intermediate - Female - Over 18
Elite

6.000
Division:3rd
DETAIL

Game#4338 AthNo:1580
Tiara Deskiranna
ISCI INDONESIA

Colorbelt Intermediate - Female - Over 18
Elite

5.666
Division:4th
DETAIL

Game#4339 AthNo:1618
ASQUASCIATI ALESSANDRA
Scuola Taekwondo Genova Master Pietro Fugazza

Colorbelt Intermediate - Female - Over 18
Elite

4.966
Division:5th
DETAIL

Game#4340 AthNo:1720
FENG JIN TAO
International GreatView Taekwondo Federation

Colorbelt Advance - Male - Under 30
Elite

5.933
Division:2nd
DETAIL

Game#4341 AthNo:1947
Gee Vhon Juby Silla
University of San Agustin(USA) Golden Eagle

Colorbelt Advance - Male - Under 30
Elite

6.434
Division:1st
DETAIL

Game#4342 AthNo:1891
Margareth Anne Aguana
University of San Agustin(USA) Golden Eagle

Colorbelt Advance - Female - Under 30
Elite

6.866
Division:1st
DETAIL

Game#4343 AthNo:1899
Barbara Carvalho
Grupo Sportivo de Carcavelos

Colorbelt Advance - Female - Under 30
Elite

5.966
Division:4th
DETAIL

Game#4344 AthNo:1513
Low Wei Ting
INDUK TAEKWONDO

Colorbelt Advance - Female - Under 30
Elite

6.433
Division:3rd
DETAIL

Game#4345 AthNo:1293
Clair Koo
dreamkick

Colorbelt Advance - Female - Under 30
Elite

6.700
Division:2nd
DETAIL

Game#4346 AthNo:1980
Thanundon Prasitphat
methasith taekwondo rayong

Poom/Dan - Male - Under 30
Semi-Final

5.617
Division:10th
DETAIL

Game#4347 AthNo:2068
Muhammad Waseem Javed
PNTP

Poom/Dan - Male - Under 30
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
6.100
Division:6th
DETAIL

Game#4348 AthNo:1215
Javier Lovo
LEONES EL SALVADOR

Poom/Dan - Male - Under 30
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
5.884
Division:7th
DETAIL

Game#4349 AthNo:1255
CHEN JIANHONG
H.K. Taekwondo Cosmopolitan Club

Poom/Dan - Male - Under 30
Semi-Final

5.716
Division:9th
DETAIL

Game#4350 AthNo:1993
Zaid Cornejo Dominguez
Hanmex Taekwondo

Poom/Dan - Male - Under 30
Semi-Final

5.434
Division:11th
DETAIL

Game#4351 AthNo:1902
CHEN PEI YING
Macau Eastern Dragon Taekwondo Association

Poom/Dan - Male - Under 30
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
6.133
Division:5th
DETAIL

Game#4352 AthNo:1392
Amil Dravid
Team ATMA

Poom/Dan - Male - Under 30
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
7.050
Division:1st
DETAIL

Game#4353 AthNo:1906
NG CHON HANG
Macau Eastern Dragon Taekwondo Association

Poom/Dan - Male - Under 30
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
6.650
Division:3rd
DETAIL

Game#4354 AthNo:1895
LI ZI PENG
Macau Eastern Dragon Taekwondo Association

Poom/Dan - Male - Under 30
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
6.901
Division:2nd
DETAIL

Game#4355 AthNo:1905
TONG HOU PAN
Macau Eastern Dragon Taekwondo Association

Poom/Dan - Male - Under 30
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
6.517
Division:4th
DETAIL

Game#4356 AthNo:1207
DIEGO ALATORRE ALIAGA
NUEVO LEON

Poom/Dan - Male - Under 30
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
5.867
Division:8th
DETAIL

Game#4357 AthNo:1208
MONICA ESTEFANIA GARZA URRUTIA
NUEVO LEON

Poom/Dan - Female - Under 30
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
7.017
Division:5th
DETAIL

Game#4358 AthNo:1887
LAM HIO TONG
Macau Eastern Dragon Taekwondo Association

Poom/Dan - Female - Under 30
Semi-Final

6.817
Division:10th
DETAIL

Game#4359 AthNo:1893
CHEONG WENG SAM
Macau Eastern Dragon Taekwondo Association

Poom/Dan - Female - Under 30
Semi-Final

6.434
Division:13th
DETAIL

Game#4360 AthNo:1262
Yuiko Niwa
Dream Taekwondo School

Poom/Dan - Female - Under 30
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
7.183
Division:2nd
DETAIL

Game#4361 AthNo:1538
OU YANG XIAOFEI
Shanghai Xuan Feng Taekwondo

Poom/Dan - Female - Under 30
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
6.850
Division:8th
DETAIL

Game#4362 AthNo:1034
Beatriz Karina Belicena
Mykicks Taekwondo Center

Poom/Dan - Female - Under 30
Semi-Final

6.717
Division:11th
DETAIL

Game#4363 AthNo:1254
DANIELLE ONG WEE EE
MLK Poomsae Academy

Poom/Dan - Female - Under 30
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
6.934
Division:7th
DETAIL

Game#4364 AthNo:1253
MANEERAT WISUTSAMUT
HEROES TAEKWONDO

Poom/Dan - Female - Under 30
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
7.000
Division:6th
DETAIL

Game#4365 AthNo:1177
Buiry
Team Kim BoHyeon

Poom/Dan - Female - Under 30
Semi-Final

6.667
Division:12th
DETAIL

Game#4366 AthNo:1628
Miu Tanaka
UchimuraDojo

Poom/Dan - Female - Under 30
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
7.251
Division:1st
DETAIL

Game#4367 AthNo:1325
Katia Santiago
KiDO POOMSAE TEAM

Poom/Dan - Female - Under 30
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
7.017
Division:4th
DETAIL

Game#4368 AthNo:1175
Chu Wing Yan Charlene
Potential Taekwondo HK Association

Poom/Dan - Female - Under 30
Semi-Final

Qualified to the WorldClass Final!
7.034
Division:3rd
DETAIL

Game#4369 AthNo:1176
Yip Wing Yan
Potential Taekwondo HK Association

Poom/Dan - Female - Under 30
Semi-Final

6.850
Division:9th
DETAIL

Game#4370 AthNo:1619
PIGA GIANMARIO
Scuola Taekwondo Genova Master Pietro Fugazza

Colorbelt Advance - Male - Over 30
Elite

5.600
Division:1st
DETAIL

Game#4371 AthNo:1064
April Teo Seok Hwee
Zen ACADEMY

Colorbelt Advance - Female - Over 30
Elite

5.267
Division:3rd
DETAIL

Game#4372 AthNo:1617
BARLETTA SIMONA
Scuola Taekwondo Genova Master Pietro Fugazza

Colorbelt Advance - Female - Over 30
Elite

5.667
Division:2nd
DETAIL

Game#4373 AthNo:1512
Pamela Lim
INDUK TAEKWONDO

Colorbelt Advance - Female - Over 30
Elite

6.233
Division:1st
DETAIL

   
 
TEAMS: 242, COUNTRIES: 56, ATHLETES: 917, REGISTRATION END


Copyright Poomsae.org @ 2021